30 март 2022. Посрещам ви на летището и ви карам до избраната от вас къща за гости/хотел в Хавана.


 Първи ден в Хавана

Панорамна обиколка на Хавана / включено в крайната цена/

„За да се разбере един народ, трябва да се видят  пазарите му “ са казали мъдреците. За това първо ще посетим местно тържище за зеленчуци и плодове. Там ще усетим специфичните аромати и неподправената атмосфера на кубинското ежедневие. Около 10:30 се отправяме към емблематичния Хотел Насионал . Там ще научите за историята на Куба през вековете, ще изпиете по един коктейл в двора с прекрасен изглед към морето. В 11:30 започваме панорамна обиколка със стари открити лимузина из най-интересните места в Хавана. Ще усетим безвремието и вятъра по времето на обиколката по  Малекон, емблемата на Хавана и най-дългата пейка в света, както я наричат местните. Ще продължим покрай Капитолио- точното копие на Капитолията от Вашингтон.

Ще спрем за фото пауза на най-големия  в Южна Америка  площад на Революцията, който се изпълва с над 1 000 000 души по време на майските манифестации под одобрителния поглед на партийните лидери. После ще минем покрай историческото католическо гробище „Христофор Колумб“, паметник на архитектурата , второто по големина и значимост в света. Ще продължим към прекрасния парк Алмендарес и ще се насладим на буйната тропическа растителност, която е и убежище на хаванчани от летните жеги. Следва новия квартал Мирамар с луксозните хасиенди по Пето Авеню и посолства, между които и Българското.  Разходката с цветните открити лимузини свършва в Стара Хавана, където пък започва нашата пешеходка обиколка.

В 13:30 часа започваме с пешеходната обиколка на стария квартал на Хавана, по време, на която ще бъдат разгледани:   площадите ¨Plaza de Armas¨, Plaza de la Catedral¨, ¨Plaza San Francisco de Asis¨ and Plaza Vieja. След това групата ще се разходи по известната търговска улица Obispo, Floridita бар (разположен в края на улица Obispo), хотел Ambos Mundos, където е пребивавал Хемингуей.Следва по желание обяд в един от най-вкусните ресторанти в Куба, където ще се насладите на всички местни специалитети: маланга с мед, сладки готвени банани , прясна риба/скариди/омар или октопод на скара. По желание ще опитаме и мохито фрапе- специалитета на ресторанта.


Втори ден в Хавана.

Полудневна екскурзия в Хавана.

Нощувка  в Хавана.

 

Предложения за вечерните часове:

1. Предложение за концерт Буена Виста Сосиал Клуб . Прочетете от линка повече за Буена Виста/35 евро без вечеря,55 евро с вечеря и вкл транспорт.

2 Световно известното шоу кабаре Тропикана се провежда от сряда до неделя. . 75  евро с транспорт. На официалния сайт е 85 евро без транспорт.


4 април 2022 година. Хавана-Гуама-Кайо Гилермо

Към 8 часа Напускаме Хавана и потегляме към Гуама, Сиенфуегос и Тринидад. Пристигаме първо в Гуама

Гуама се намира в сърцето на Националния парк Монтемар, където се намира и Ла Бока. Ще снимаме крокодилите в фермата. После  продължаваме с лодка през „Лагуната на съкровищата“. На отсрещния бряг е разположено автентично селище, съхранило атмосферата на времето на Колумб. Индианци вече няма, но  със скулптури е пресъздаден бита , културата и ежедневието им. Ще разберем кой е бога на тютюна. Ще имаме шанса да заснемем крокодилите във фермата. Можем да си поръчаме да ги нахранят пред нас. А  птици и риби  можем да заснемем в естествената им среда. После можете да хапнете крокодилско.

След Гуама се отправяме към Кайо Гилермо. Пристигане привечер и нощувка в избрания от вас хотел.


10 април 2022 година Кайо Гилермо- Санта Клара-Тринидад.

 Тръгване от хотела в 8 часа.

Ще посетим  Захарните Хълмове и  Мавзолея на Че Гевара

След това се отправяме към долината на Захарните хълмове или Valle de los Ingenios. От 18 до 19 век Куба била най-големия производител на захар в света, а в тази долина са били построени 56 захарни плантации, където са се трудили в изнурителни условия 110000 роби. В края на 80-те години на 19 век тук била построена жп-линия, свързаваща долината с пристанище Касилда, за да се улесни транспорта на захарта. Малко по-късно, по време на войната за независимост на Куба, по-голямата част от плантациите били разрушени и захарната промишленост се преместила в Западна Куба. През 1988 година ЮНЕСКО включва долината Valle de los Ingenios и Тринидад в списъка на обектите със световно наследство.

Мавзолея на Че Гевара,се пазят мощите и лични вещи на Националният герой на Куба. Ще разгледаме и статуята на Че Гевара и детето на революцията.

Пристигане в Тринидад .


15 април. Трансфер Тринидад-Сиенфуегос

 


16 април. Сиенфуегос-Лас Теразас-Сороа-Винялес.

Тръгваме рано сутринта към Лас Теразас. Прочетете повече тук за това място.

В еко гордостта на Кубинската революция живеят около 1000 човека. Тук детската смъртност е сведена почти до нула, а средната продължителност на живота е невероятните 79 години! От тази гледна точка проектът на Кубинската революция наистина е успешен и е пример за всички страни.

Местните са настанени в терасовидни малки блокчета в унисон и хармония с околната среда.  Построени са и детска градина и малко училище. Хората се препитават основно с туризъм. Мястото е изключително живописно с няколко езера – по бързеите на реката Сан Хуан можете да се изкъпете, а ако сте жадни за малко адреналин, може да се пуснете по въжета в джунглата.

След това ще разгледаме Сороа. Със своите тридесет и пет хиляди квадратни метра Сороа Куба представлява уникален резерват, където може да видите огромно разнообразие на цветя и орхидеи, включително и на Марипоса/Пеперуда/ цветето символ на Куба.

Локалния климат със средна температура 23,9 градуса, влажност 75,5 % и около 1500 мм годишно валеж благоприятства Сороа да се превърне в резерват подходящ за тези нежни създания и не само.

Следва малко тъжната история за иначе това прекрасно място. Доктор Томас Филипе Камачо е създателя на парка. Той започва своята работа през 1943 година и превръща тропическата джунгла в райска градина. След неочакваната смърт на дъщеря /умира на 21 години/ той кръщава резервата “ Rancho Pilila¨. След като и съпругата му умира малко по-късно той се посвещава изцяло на каузата си и по специално на любимите на жена му орхидеи. Когато и самия създател на Сороа доктор Камачо умира през 1961 резервата става културно наследство с национално значение.

През 1978  земеделския  филиал от университета на Пиняр дел Рио започва да го развива като ботаническа градина. Сега резервата е достъпен за всеки. Тук можете да видите всякакви орхидеи, цветя, тропически растения от цял свят и най-вече Mariposa- цветето символ на Куба. Трансфер Винялес -Хавана .


17 април 2022 година. Магията на Винялес.

Ще разгледаме Винялес. Западният район Пиняр дел Рио е най-голямата и обособена природна географска област в страната. Винялес е чудно селце в западна Куба,  близо до Pinar del Rio. Селцето е сгушено между причудливи скали и хълмове като купи сено. Tук е региона, където се правят най-висококачествените пури. Пътят лъкатуши между насаждения от тютюн, сламени къщурки и високи скали.

Ще плуваме с лодка в подземна пещера, ще разгледаме огромната скала, в която са намерени фосили и затова е нарисувана с динозаври и проследява еволюцията на нашата планета. Ще снимаме индианци, устроили лагер пред пещерата и ще се запознаем с техния бит и култура. Истинските индианци са изчезнали и избити от испанските колонизатори, но това което ще видим е реална възстановка.

След това ще отидем до Стената на праисторията.  Огромната скала, в която са намерени фосили и затова е нарисувана с динозаври и проследява еволюцията на нашата планета. Любимо място на Ел Команданте Фидел Кастро Рус.

В ранчото на типичния кубински гуахиро.Програмата продължава  с разходка до ранчото на Бенитес и ще видим как се правят пурите.

Бенито е  типичния кубински гуахиро /земеделец/. Ще му гостуваме и ще опитате от домашната му агуарадиенте и  ще пийнем силно и ароматно кубинско кафе. Прочетете повече за Бенито тук.

Обяд по желание панорамен ресторант с пресни морски дарове и или по избор домашно свинско,пилешко или агнешко на барбекю.


20 април. Винялес-Варадеро.

27 април. Варадеро-летище Хавана.


 

ЦЕНА: 999 ЕВРО ОБЩО

ВКЛЮЧЕНО:

  • ВСИЧКИ ТРАНСФЕРИ
  • ВСИЧКИ ЕКСКУРЗИИ ОПИСАНИ В ПРОГРАМАТА С ВХОДОВЕ И ГИД:
  1. Панорамна екскурзия в Хавана с открита лимузина
  2. Панорамна екскурзия в Хавана втори ден
  3. Крокодилски резерват и екскурзия с лодка в Индианското селище
  4. Захарната долина и посещение на мемориала на Че Гевара
  5. Лас Терразас и Сороа
  6. Екскурзия във Винялес
  • 2 СИМ КАРТИ С ИНТЕРНЕТ 4ГБ
  • КОЛА С КЛИМАТИК И ШОФЬОР И ГИД В МОЕ ЛИЦЕ

Не е включено:

  • ШОУ КАБАРЕ ТРОПИКАНА И /ИЛИ КОНЦЕРТ НА БУЕНА ВИСТА СОСИАЛ КЛУБ