Куба с Кайо Ларго, Хавана, Винялес
Най-доброто от Куба с цветовете на Хавана и непознатите кътчета на кубинската столица. Както винаги панорамна обиколка с цветни стари лимузини.Минимум 2 човека за тези програми, максимум 10
Кайо Ларго е номер едно в топ 10 на нашата класация за най-добрите плажoве в КУБА. В тази програма разбира се ще видим и най-доброто от столицата Хавана, както и невероятните пейзажи на Винялес. В Кайо Санта Мария е подходящо за плаж дори когато в Куба времето е по-хладно което се случва често от ноември до средата на февруари. Така че Кайо Ларго е най-подходящ за плажна дестинация в Куба през зимата.
Дати през ноември 2024
1-10 ноември 2024, 10-20 ноември 2024 година
Дати през декември 2024
1-10 декември 2024, Нова Година 29 декември 2024-6 януари 2025
Дати през януари 2025
10-20 януари 2025, 18-27 януари 2025
Дати през февруари 2025
1-10 февруари 2025
Дати през март 2025
10-20 март 2025
- Всички нощувки в стандартни къщи за гости в Хавана, 4 нощувки в Кайо Ларго хотел 5* на база всичко включено, всички трансфери в Куба, кубинска виза, полет Хавана-Кайо Ларго-Хавана
НАПРАВЕТЕ ЗАПИТВАНЕ/РЕЗЕРВАЦИЯ
Програма на приключението по дни
Посрещане на летището в Хавана в 18:40 часа и транспорт към къщите за гости.
Панорамна обиколка на Хавана с открити стари лимузини – 3 часа.
Разходката с цветните открити лимузини свършва в Стара Хавана, където 13:30 часа започваме с пешеходната обиколка на най-интересното от стария квартал.
Следва по желание обяд в един от най-вкусните ресторанти в Куба, където ще се насладите на всички местни специалитети: маланга с мед, сладки готвени банани , прясна риба/скариди/омар или октопод на скара. По желание ще опитаме и мохито фрапе- специалитета на ресторанта. Към 18:00 часа прибиране в къщите за гости. Вечерта ще посетим актуалните салса заведения и според участията на групите ще се разберем къде да отидем. Нощувка в отбрани къщи за гости във Ведадо Хавана.
Хавана-Винялес-Хавана. 07:30-18:30. Магията на Винялес.
Ще разгледаме Винялес. Отиване 140 км и толкова връщане. Западният район Пиняр дел Рио е най-голямата и обособена природна географска област в страната. Винялес е чудно селце в западна Куба, близо до Pinar del Rio. Селцето е сгушено между причудливи скали и хълмове като купи сено. Tук е региона, където се правят най-висококачествените пури. Пътят лъкатуши между насаждения от тютюн, сламени къщурки и високи скали.
Ще плуваме с лодка в подземна пещера, ще разгледаме огромната скала, в която са намерени фосили и затова е нарисувана с динозаври и проследява еволюцията на нашата планета.
След това ще отидем до Стената на праисторията. Огромната скала, в която са намерени фосили и затова е нарисувана с динозаври и проследява еволюцията на нашата планета.
В ранчото на типичния кубински гуахиро. Програмата продължава с разходка до ранчото на Бенитес и ще видим как се правят пурите.
Бенито е типичния кубински гуахиро /земеделец/. Ще му гостуваме и ще опитате от домашната му агуарадиенте и ще пийнем силно и ароматно кубинско кафе. Прочетете повече за Бенито тук.
Обяд по желание панорамен ресторант с пресни морски дарове и или по избор домашно свинско,пилешко или агнешко на барбекю. На връщане ако остане време зависи колко ще пием на обяд- ще разгледаме Сороа. Със своите тридесет и пет хиляди квадратни метра, Сороа Куба представлява уникален резерват, където може да видите огромно разнообразие на цветя и орхидеи, включително и на Марипоса/Пеперуда/ цветето символ на Куба.
Трансфер Винялес -Хавана и нощувка. Вечерта имаме опция да посетим световното известно шоу Тропикана и да танцуваме салса с най-добрите танцьори на света. Вечерта имаме опция да посетим световното известно шоу Тропикана и да танцуваме салса с най-добрите танцьори на света.
Повече за Тропикана тук.
Първи вариант: Полудневна обиколка на Хавана. Ето какво ще видим през този ден в Хавана:/09-12:30/
- Посещение на улицата на Афро румба културата Callejon de Hammel.
- Посещение на крепостта, която е пазила залива на Хавана през колониалната Епоха.
- Изкачване до статуята на Исус Христос, откъдето се открива невероятна гледка към залива на Хавана
- Посещение на прекрасната резиденция на знаменития бохем и автора на “Стареца и Морето” Ърнест Хемунгуей
Втори вариант: Риболов и излет с яхта в Атлантическия океан 06:30-12:30 срещу допълнително заплащане
Вечерта по желание можем да отидем на концерт на световноизвестната генерация Буена Виста Сосиал Клуб и да танцуваме с певците. Повече за Буена Виста тук.
4 нощувки в . Кайо Ларго де Сол 5 Memories*
Какво е да бъдеш в рая на света Кайо Ларго? 4 хотела само на огромна площ на един неземно красив остров в Карибско Море?
Освен безкрайни дни на самотни плажове можем да предложим екскурзии до острова на Игуаните, сноркелинг/гмуркания в рифовете наоколо или просто лежерни дни на почивка и спокойствие.
Полет към Хавана. Настаняване в къщите за гости.
- Ако летите с Turkish Airlines трансфер рано сутринта 5:30
- Ако летите през Мадрид. Свободно време в Хавана. Полет в 22:00 вечерта към Мадрид. Кацане на следващия ден в Мадрид в 11:30 на обяд.